počty osob v bytě

Veřejná diskuse SVJ Makovského 1222-1227

počty osob v bytě

Příspěvekod Mrázek Petr » pon 18. srp 2014 16:55:08

Vážení,
ze zákona jsme všichni (ať vlastníci či nájemníci) povinni oznámit správcovské organizaci počet osob trvale v bytě žijících pro výpočet plateb za služby. V zásadě ani správce, ani orgány SVJ nemají možnost tento údaj důsledně zkontrolovat.
Předpokládám, že všichni jsme slušní lidé a své povinnosti plníme. Jsme ovšem i lidé zapomnětliví a proto by bylo vhodné občas nám tuto povinnost vhodným způsobem připomenout. Jakákoli další "čestná prohlášení" nejsou vymahatelná, nejsou podkladem k jakémukoli rozhodování, nemají žádný věcný smysl. Já osobně zcela jistě žádná taková prohlášení podepisovat nehodlám.
Pokud navrhovatelé této akce vědí, že někdo z nás své povinnosti neplní, mají možnost a snad i morální povinnost osobně zasáhnout cestou jak trestní tak civilní žaloby.
Nápad, aby tak učinil za ně někdo jiný - zřejmě výbor - není ničím jiným, než svalováním osobní odpovědnosti na výbor a především se zřetelně jedná o otevřenou snahu zavalit výbor nesmyslnými úkoly a bránit mu tak ve vlastní práci.
Na tom se ovšem v žádném případě nehodlám podílet.
Mrázek Petr
 

Zpět na Veřejná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron