Vroubenka americká

Veřejná diskuse SVJ Makovského 1222-1227

Vroubenka americká

Příspěvekod 1226 » ned 12. říj 2014 8:56:18

Vazeni sousede, zda se, ze mame novy velky problem. Posledni mesic, cim dal casteji, nachazim v byte velkeho brouka, ktereho jsem nikdy pred tim nevidel. Internet mi prozradil, ze se jedna o vroubenku americkou. Na internetu jsem se dozvedel, ze se velmi rychle mnozi, jelikoz pochazi ze studene Kanady, je schopna prezit i velke mrazy a na zimu se hromadne schovava do lidskych obydli, deratizace nepomaha, bez problemu se po ni vraci zpet. Co s tim budeme delat?
1226
 

Re: Vroubenka americká

Příspěvekod annie » pát 24. říj 2014 11:51:34

Ano i já jsem zaznamenala letos poprvé v životě, co tu žiji, výskyt toho brouka. Kolikrát je máme na balkóně třeba i tři a jejich výskyt je čím dál častější. Lezou přes balkón i do bytu. Také jsem googlila a jelikož se tento brouk živí na borovicích, myslím, že sem k nám leze z těch borovic, co jsou pod naším domem dole ve školce. Ta školka nám vůbec dělá neustále nějaké problémy. Každodenní hluk dětí venku, pak hluk z toho větráku, na který si tu už také někdo stěžoval a teď tihle brouci. Včera jsem ho našla i v koši s prádlem a začínám z nich být opravdu nešťastná.
annie
 

Re: Vroubenka americká

Příspěvekod lukas.nemec » čtv 13. lis 2014 11:22:29

Dobrý den,

s hlukem větráku souhlasím, ale když jsem to sledoval nyní, nezdálo se mi, že by běžel více jak půl hodiny - pak se vypíná. Bohužel s hlukem dětí ve školce asi nikdo nic neudělá, přeci jen je to školka - nehledě na to, že přes den je málokdo doma. A pro lidi s dětmi to je jistě velká výhoda mít školku za domem.

Co se týče brouka, který mohl pocházet z jejich borovic, obávám se, že vlastnictví stromu toho brouka opravdu nezajímá a školka opravdu nemůže za to, že se jim na stromě usídlil nějaký živočich...
lukas.nemec
Administrátor
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 12. srp 2013 11:18:32


Zpět na Veřejná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron