!!!záření antén

Veřejná diskuse SVJ Makovského 1222-1227

!!!záření antén

Příspěvekod Gančeva » čtv 18. čer 2015 9:41:10

ZL.pdf
(549.48 KiB) 280 krát
!!!Záření antén
Ví někdo jestli je střecha izolována proti záření a jestli jsou antény mobilních operátorů na střeše skutečně odrušeny?
Již nějakou dobu máme problém ve vyšších patrech s příjmem komunikačních signálů = špatný tv a rozhlasový signál, problémy s mobilní telekomunikací zejména v síti Vodafone. UPC zjistila, že problém není STA, ale antény mobilních operátorů na střeše bloku 1225 – 1227, které pravděpodobně nebyly odrušeny a povrch střechy izolován proti jejich záření. Z logiky této věcí vyplývá, že my, kteří bydlíme v jejich blízkosti jsme stále vystavěni zdraví nebezpečnému ozařování. Kontroluje vůbec někdo tento stav?
Gančeva
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 18. čer 2015 8:05:29

Re: !!!záření antén

Příspěvekod Mrázek » úte 14. črc 2015 9:58:50

Vážená paní,
problematika záření z antén mobilních operátorů je řešena zákonem č.258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví, nařízením vlády č.1/2008 Sb. o ochraně zdraví pře neionizujícím zářením a dále metodickým návodem hlavního hygienika ČR čj.29015/2009. Kontroly v této oblasti provádí příslušná hygienická stanice.
Pokud tedy máte od techniků UPC prokazatelně doložena tvrzení, která uvádíte ve svém příspěvku, pak se obraťte buď na výbor SVJ nebo nejlépe přímo na příslušnou hygienickou stanici.
Jinak pokud je mi známo anténní systémy mobilních operátorů vyzařují energii v jednotkách (max. desítkách) wattů a vyzařované paprsky jsou směrové. To by snad mohlo mít nějaký vliv na zdraví člověka pouze kdyby dlouhodobě pobýval v bezprostřední blízkosti zářiče. V žádném případě antény nevyzařují kolmo dolů. Navíc železobetonová konstrukce panelových domů působí jako faradayova klec a tedy tvoří ochranu proti záření o vlnových délkách od centimetrů po metrové. Mikrovlnná pojítka základnových stanic jsou zdrojem naprosto bezvýznamných výkonů a tedy naprosto zanedbatelným zdrojem elektromagnetického pole.
Mrázek
 


Zpět na Veřejná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron